.

.

Текстурирани поло за кратки ракави за мажи

Текстурирани поло за кратки ракави за мажи

DEN 3.00
Износ

Овој машка изведба поло од Georgeорџ е згодна и разноврсна кошула која работи насекаде од теренот за голф до собата на таблата до следната скара. Направена од мека, текстурирана ткаенина со својства за влага за да ви помогне да останете суви и удобни, ова поло има плакета со три копчиња што ви овозможува да одредите точно колку е отворено и опуштено сакате да биде соодветно. Кратките ракави и страничните парчиња ве одржуваат слободно да се движите, а внатрешноста на деколтето е без ознака за дополнителна удобност. Класичен поло јака го комплетира изгледот. Оваа кошула за изведба е достапна во разновидни бои и ви овозможува да транзиција помеѓу активни и фустани ситуации без да ја менувате облеката. Изведба на кратки ракави на Georgeорџ Машки Текстурен Поло : 100% полиестер. Поло маица . Текстурирана измислица за влага. UPF 15+ заштита од сонце. Плакета со три копчиња. Поло јака. Кратки ракави. Внатрешно означување. Директно полите со странични парчиња. Достапно во разновидни бои. Машинско миење ладно, измијте со слични бои, не користете омекнувачи, само белило што не е хлор кога е потребно, да се намали суво ниско, средно железо.

R

Им се допаѓа и на купувачите