.

.

Машка изведба на Бен Хоган, кратки ракави, ленти за голф Поло, голф Поло

Машка изведба на Бен Хоган, кратки ракави, ленти за голф Поло, голф Поло

DEN 270.72
Износ

Погледнете и се чувствувате самоуверено на работа или на теренот за голф во оваа маица со кратки ракави од Бен Хоган. Електрична база на боја со ленти и ’дава на оваа кошула забавен, возбудлив изглед. Технологијата за управување со влага на Бен Хоган за перформанси помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Ткаенината за заштита на сонцето помага да се спречат штетните УВ зраци на Сонцето да навлезат во ткаенината. Шевовите за истегнување вклучуваат шевови на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Технологијата за управување со влага на Powerwick помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Powerspan вклучува шевовите на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Power Block помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината. Удобност : Овој голф Поло за изведба на Бен Хоган ви овозможува лесно да се движите и да останете удобни низ сите 18 дупки на курсот. Опсег на големина : Овој Поло Бен Хоган е достапен во големини S-5 XL. Ова осигурува дека може да се вклопи правилно за секого и да направи одличен подарок!.

R

Им се допаѓа и на купувачите