.

.

Печатено во вода на Бен Хоган, отпорен на вода од четвртина-зип, до големина 5xl

Печатено во вода на Бен Хоган, отпорен на вода од четвртина-зип, до големина 5xl

DEN 3.00
Износ

Форт! Вашата игра за голф и стил ќе бидат на исто ниво кога ќе го носите овој долг ракав, отпорен на вода 1/4 поштенски поло. Овој врв на Бен Хоган е обележан со неговата издржливост и удобност со технологија за управување со влага за управување со влага за да можете да останете ладни и суви за секој замав. Приближно. Мерења на моделот : Висина : 6'1 ”, половината : 30-1/2”, Градите : 37 ”, раменици : 45”. Моделот носи со големина M. Затворање на четврт-зип со исмејувачки врат. Долги ракави. Технологијата за влага за губење на влага помага да ве одржи ладно и суво. Шевовите на рамото на истегнување овозможуваат максимален опсег на движење. Ткаенината за заштита на сонцето помага да се спречат навлегувањето на штетните УВ зраци на сонцето. 88% полиестер/12% спандекс. Машина за перење. Увезени. Машки долги ракави голф Поло од Бен Хоган.

R

Им се допаѓа и на купувачите