.

.

Машка изведба со кратки ракави со цврста ракав за голф, до големина 5xl

Машка изведба со кратки ракави со цврста ракав за голф, до големина 5xl

DEN 175.68
Износ

Класичен добар изглед и технологија на ткаенини за да ве натера да се чувствувате удобно и стилски од автопатот до клубот - запознајте го мажот со кратки ракави на Бен Хоган, кој го проветруваше цврстиот голф Поло. Оваа машка кошула за голф е преполна со вметнувачи на електрична енергија за да ви даде максимална дишење цел ден, флексибилни споеви на Powerspan за непрекинати промени во голф и Powerwick за да ве одржат без пот и ладни. 3 копче за копче, јака со ребрести. Powerair : Инженерски вметнувачи на ткаенини за дишење . Power Span : Флексибилни споеви на рамената овозможуваат оптимален опсег на движење. Измислица : 100% полиестер. Машинско миење.

R

Им се допаѓа и на купувачите