.

.

Благородна куќа 12 кралица меморија за душек

Благородна куќа 12 кралица меморија за душек

DEN 4128.00
Износ

Барате да го замените вашиот стар душек или да ја прилагодите вашата гостинска соба со пријатна, нов кревет? Создадено со ладна пена за меморија на отворени ќелии, нашиот душек за мемориска пена од 12 ”сертифи-американска пена му помага на регулацијата на температурата во текот на целата ноќ, дозволувајќи му на ладниот воздух да го замени топол воздух, што резултира во најудобно искуство со олеснување на спиењето за кој некогаш може да сонува. Овој душек беше развиен со вашето тело во умот, во согласност со вашите криви, додека ги одржувате вратот и 'рбетот во совршено усогласување за да го намалат фрлањето и вртење. Мемориска пена : Нашата технологија за револуционерна меморија за пена нуди материјал чувствителен на температура што овозможува рамномерна дистрибуција на телесната тежина бидејќи вашата топлина на телото се менува во текот на целата ноќ. Ова исто така ги прави нашите душеци помеки и плусхер каде што телото го исполнува материјалот сепак останува цврст и поддржувачки во другите делови. Сертификација сертификација на сертипур-САД : Нашата пена за душеци е независно тестирана за да се осигура дека не содржи озони озони, тешки метали, забранети фталати, BPSE во ретарданти на пожар, формалдехид и содржи ниски VOC (нестабилни органски соединенија). Вентилација : Нашиот душек е создаден со ладна пена за меморија на отворени ќелии, која овозможува ладен воздух да го замени топол воздух, дозволувајќи му на топлината да се распадне за поудобна ноќ на спиење. Изолација на движење : Нашите комерцијални материјали исто така апсорбираат енергија за да се обезбеди изолација на движење и не дистрибуција на движење како многу традиционални душеци. Секоја личност е независно поддржана без разлика каде лежат на душекот. Ова осигурува дека вашиот партнер нема да биде разбуден од вашето движење. OEKO-Tex Standard 100 Сертификација : Нашите капаци на душеци се независно тестирани за какви било штетни материи, заработувајќи ја нивната стандардна 100 сертификација за текстилни производи. Оваа покривка на душекот е исто така отстранлив, што го олеснува професионално чистењето за хигиенски и удобен ноќен сон во секое време. Вклучува : еден (1) душек со големина на кралицата. Материјал : ткаенина. Состав на ткаенина : 100% полиестер. Врвен слој : 0,30 инчи ладна пена за меморија на отворени ќелии. Среден слој : 2,70 инчи со висока густина на меморија. Крајно слој : Рефлексивна пена со висока густина од 9,00 инчи. Боја на ткаенина : Мат бело. Не е потребно собрание. Димензии : 80,00 инчи длабоко x 60,00 инчи широк x 12,00 инчи високи.

R

Им се допаѓа и на купувачите