.

.

Декер 10. во. Цврста Хибридна Мемориска Пена И Внатрешен Душек

Декер 10. во. Цврста Хибридна Мемориска Пена И Внатрешен Душек

DEN 2991.84
Износ

Сфатете го вашиот сон сериозно Со Класичните Брендови Декер Фирма Хибридна Мемориска Пена и Внатрешен Пролет 10-Инчен Кралица Душек. Овој душек е најновата технологија во постелнината-комбинирање на традиционалните внатрешни пружини калеми со најновата генерација мемориска пена за да се обезбеди врвно искуство во спиењето. . Овој хибриден душек е составен од 4 слоја потпора : мемориска пена, удобна пена, завиткан внатрешен извор и основа со висока густина. Горниот слој од 1 инчи се состои од мемориска пена со отворени ќелии што дише и одговара на вашата форма, додека овозможува зголемена циркулација за да не се прегреете. 6-инчните индивидуално завиткани калеми се обвиткани во посебни џебови што им овозможува на калемите да се движат независно и да го намалат чувството на движење, обезбедувајќи контурна ортопедска поддршка за непрекинат ноќен сон. Покриен со убаво детален ватиран плетен капак со кабелски раб и координирачки плетени страни за дишење и чувство на перница. Поставувањето е брзо и лесно. Само одвиткајте го овој душек од кутијата, оставете го да се декомпресира и подгответе се да се опуштите. Овој средно цврст душек ги исполнува стандардите На програмата Сертипур-САД за перформанси, емисии и издржливост. Подарете си подарок за мирен ноќен сон Со Класичните Брендови Декер Фирма Хибридна Мемориска Пена и Внатрешен Пролет 10-Инчен Душек за Кралица. Хибридниот душек го комбинира најдоброто од внатрешниот извор на завиткан серпентина и мемориската пена, нудејќи го крајното искуство за спиење. Поддршка за душек за шминка од 4 слоја : мемориска пена, удобна пена, завиткана внатрешна пружина и основа со висока густина. Мемориската пена со отворени ќелии овозможува зголемена циркулација за да не се прегреете додека контурирате во обликот на вашето тело за максимална удобност. 6-инчни завиткани калеми обвиткани во посебни џебови им овозможуваат да се движат независно и да го намалат движењето додека обезбедуваат ортопедска поддршка. Ватиран плетен капак со кабелски раб и плетени страни за дишење и средно цврсто чувство на перница. Ги исполнува стандардите на програмата Сертипур-САД за перформанси, емисии и издржливост. Брзо и лесно поставување : искривување, декомпресија и релаксација; Бродови во кутија. Боја : Бела. Големина : Кралица. Димензии( L x w x H) : 80 x 60 x 10,5 инчи. Тежина : 82 килограми.

R

Им се допаѓа и на купувачите