.

.

Sealy Кул И Чист 8 Гел Меморија Пена Душек, Близнак

Sealy Кул И Чист 8 Гел Меморија Пена Душек, Близнак

DEN 1759.84
Износ

Sealy Кул И Чист 8 " Душекот Од Мемориска Пена ја носи целата удобност и доверлив квалитет на Запечатен душек, се појави засек со вклучен капак за ладење и удобност во кревет во кутија. Кадифен плетен капак со ладен допир е ткаен со предива за ладење за освежувачка удобност и се третира со антимикробна завршница, заштитувајќи го вашиот душек од вообичаени алергени и помагајќи му да остане свеж. Три различни слоеви на удобност од пена работат заедно за да се усогласат со вашето тело и нудат поголема поддршка за лулка отколку традиционалните душеци. Горниот слој на мемориската пена Внесена со Гел За Ладење " прегратки " за персонализирана удобност, додека погустите слоеви на пена подлабоко во душекот помагаат да бидете поддржани и промовираат помалку фрлање и вртење. Испораката и поставувањето на овој душек во кутија е без проблеми. Кога ќе пристигне вашиот кревет во кутија, ставете го душекот на вашиот кревет, извадете го пакувањето и оставете време креветот да се декомпресира и да се прошири до неговата удобна форма. Sealy 8 Во Душек-Во-Кутија Гел Душек, Близнак : Sealy Студ гел-Инфузија меморија пена горниот слој" прегрнува " вас за персоналните удобност, додека Ултра-Поддршка Пена подлабоко во душекот помага да се задржи поддржан И Напредни Удобност пена промовира помалку фрлање и вртење. Кадифен плетен капак е ткаен со предива за ладење за освежување, удобност на ладен допир. Капакот ја отстранува влагата и антимикробен, го штити вашиот душек од вообичаени алергени и помага да остане свеж. Пристигнува цврсто спакувано во удобна пренослива кутија. Отстранете го од пластичното внатрешно пакување во рок од 72 часа за да ја зголемите експанзијата. Вашиот душек може да се користи истата ноќ се одвиткува, но дозволете 48 часа целосно да се вратат во првобитната форма. Оваа пена за душеци е сертифицирана од СЕРТИПУР-САД што значи дека е направена без PBDEs, TDCPP или TCEP, жива, олово и други тешки метали, формалдехид, фталати регулирани од Комисијата за Безбедност на Потрошувачки Производи и ниски ЕМИСИИ НА VOC за квалитет на воздухот во затворените простории. Достапно Во Близнак, Близнак-XL, Целосна И Кралица Големини.

R

Им се допаѓа и на купувачите