.

.

Serta Perfect Sleeper Express 10 Цврсто ладно гел мемориски душек од пена, близнак

Serta Perfect Sleeper Express 10 Цврсто ладно гел мемориски душек од пена, близнак

DEN 3.00
Износ

Душекот „Serta Serta Perfect Sleeper® Express“ беше прогласен за официјален душек на Националната фондација за спиење и беше дизајниран со секој сон во умот. Овој душек со средна фирма има три слоја на удобна пена, преполн со капакот на Cool Feel, за да можете да уживате кул и удобна околина за спиење цела ноќ. Овој кревет за меморија од пена во кутија е спакуван за удобна испорака и лесно поставување. Серта душеците вклучуваат гел меморија пена што овозможува засилена поддршка на проток на воздух и поддршка за изолација на движење. Допрете го допрете плетениот капак со ладење, ќе го почувствувате моментот кога ќе легнете на вашиот душек . Технологија за ладење : Компоненти и материјали кои помагаат да се обезбеди ладен ноќен сон . Серта® гел меморија за пена контури на вашето тело за да помогнете во олеснување на болките и болките предизвикана од притисок. Покрај тоа, мемориската пена ќе обезбеди дополнителна поддршка и ќе го намали градењето на топлината на површината Душек со лесен за не-пакет во кутија . јадрото на пената Serta обезбедува поддршка и стабилност за да помогне во дистрибуцијата на тежината и да се одржи соодветна усогласување на 'рбетот . Одморите лесно познавање на Сета користи само сертифициран полиуретан пена. Еко Пријателски : Направени без штетни хемикалии, емисии или елементи . Прилагодлива база Пријателска : Овој душек е погоден за прилагодливи основи, темели на платформата и рамки за кревети со цврста површина . 100% Собрани во САД : Останете сигурни дека ги познавате сите модели на душеци за спиење се дизајнирани и собрани во една од најсовремените објекти на Сета во САД. Големините на Серта вклучуваат душек близнаци (39 "x 75"), душек Twin XL (38 "x 80"), целосен душек (54 "x 75 "), Кралица душек (60" x 80 "), кралски душек (76" x 80 ") и душек на Калифорнија Кинг (72" ​​x 84 ") . Најдете душек Серта за да одговара на нивото на удобност. Плишаниот душек е обично помек и ќе ви помогне да го задржите 'рбетот усогласен со стрес од рамената и колковите. Средна цврстина нуди вистинска комбинација на поддршка и контура, додека цврст душек обезбедува повеќе насочено олеснување на притисокот. За дополнителна удобност и амортизирање, Pemlow Top е исто така опција за повеќето кревети на Сета . Серта, во партнерство со Националната фондација за спиење, го разви најнапредниот совршен сон до денес.

R

Им се допаѓа и на купувачите