.

.

Континентал Контивинтерконтакт ТС 225 45Р17ХЛ 94В БВ Зимска Гума Без Столпчиња Одговара: 2017 - Шевролет Круз Дизел, Тојота Корола С

Континентал Контивинтерконтакт ТС 225 45Р17ХЛ 94В БВ Зимска Гума Без Столпчиња Одговара: 2017 - Шевролет Круз Дизел, Тојота

DEN 2194.56
Износ

На новиот Conti Winter Contact TS 810, подобрените карактеристики на работ на средината и внатрешноста на гумата значително го подобруваат gtip на снег. Покрај тоа, шипките на асиметричната шема на шарите, што е сосема нов развој, се 20% подебели во внатрешноста на гумата. Овие шипки можат да добијат многу повеќе снег и да ја зголемат влечната сила поради поголемо триење снег-снег. Извонредни перформанси за држење и сопирање на мраз и снег. Одлични перформанси на влажно. Врвен удобност возење. Долг работен век. Ултра-активниот јаглерод црно во соединението на гумите значително ја подобрува стабилноста на возењето. Одговара : 2013-15 Доџ Дарт Аеро 2016 Шевролет Круз ЛТ 2016-17 Фолксваген Џета Хајлајн 2013-14 Фолксваген Џета Хајлајн 2013-14 Мерцедес-Бенц Ц250 Луксуз 2019-21 Фолксваген Џета Р-Линија 2009-15 Скион хб База 2010-15 lexus Е250 C 2016-17 Lexus Е200t БАЗА 2014-19 Мерцедес-Бенц Cla250 4matic 2012 Фолксваген Jetta Highline Tdi 2017-18 Toyota Corolla Im База 2006-07 Мерцедес-Бенц C230 Спорт 2015 Фолксваген Jetta Highline tdi 2005-06 Bmw 330i База 2016 Scion Im База 2011 фолксваген jetta sel 2009 Lexus Е250 База 2016 Dodge Dart Sxt Sport 2018 Hyundai Elantra Gt Gt 2016-17 Фолксваген Gti База 2018 Фолксваген Џета Волфсбург Издание 2016 audi A3 Tdi комфорт и повеќе - додадете го вашето возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите