.

.

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Создаден бел сафир 10kt бело злато 2-парче круша невестински сет

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Создаден бел сафир 10kt бело злато 2-парче круша невестински сет

DEN 2.00
Износ

Кажи "Те сакам " со оваа гламурозна миабела создадена бела сафир со 2 парчиња круша невестински сет. Изработено во пенливо бело злато, се одликува со круша, со сет, создаден бел сафир скапоцен камен (8 х 8мм) во центарот со 18 кружни, поставени од бели сафир скапоцени камења, изработени на опсегот на рингот. Во бендот што одговара на вечноста се одликува со 16 кружни, поставени од прсти, светкави создадени бели сафир скапоцени камења убаво украсени на групата. Засилено со висока полска завршница, овој класичен невестински сет прави убав додаток на секоја колекција на накит. Топете го срцето со овој раскошен невестински сет од 2 парчиња. Направено во 10kt бело злато. 2-1/2 КТ. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Создаден бел сафир исечен : круша и круг. Камења поставени од пронг. Ширина на прстенот за ангажман : 1,7мм. Ширина на свадбениот опсег : 1,7мм. 2-парчиња круша невестински сет. Невестински сет. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите