.

.

Алило Explorer Blocky Scratch Drag and Drop Programming Language Visual Swift Coding Editor Robot со режими - сина

Алило Explorer Blocky Scratch Drag and Drop Programming Language Visual Swift Coding Editor Robot со режими - сина

DEN 4158.24
Износ

Alilo M7 Explorer Blocky Scratch Drag and Drop Programming Language Visual Swift Coding Editor Robot со 6 режими - сина [вистинска карактеристика на STEM] Интерактивна и интелигентна роботска игра со или без вклучена картичка за програмирање на загатки, стабилна апликација или Bluetooth. Кога се користи без апликација, секоја загатка е упатство и заменливо код за да им се даде команди на Алило Истражување. Кодовите исто така можат да бидат внесени во рачно без картичка. Кога се користи со апликацијата, го искористи гребењето на блокирање на визуелно влечење и испуштање на уредувачот на Swift, развиен од МИТ и Гугл за обука на деца со извршно кодирање и програмирање. [2 режими на работа без апликација] - 1. Едноставно поставете комбинација од 25 заменливи графички картички за програмирање вклучени во полето на подот за да се овозможи Alilo Explorer M7 да ја прочита и да ја следи насоката и скриената команда од невидливите кодови вградени во графиките. 2. [Притиснете го режимот] Притиснете го копчето напред, назад, лево и/или десно за рачно уредување на рутата што ќе биде запаметена и потоа притиснете го копчето Start за да го поставите Explorer во акција и да го направите центар за забава. [4 режими на работа со апликацијата] 1. Далечински управувач од паметен телефон или таблет. 2. Нацртајте патека од апликацијата за телефон или таблет за да ја следи Explorer. 3. Направете го лесно и забавно да се програмираат кодовите користејќи го роботскиот компјутерски јазик со детски играчки и кориснички интерфејс GUI за да се посветам на логичко размислување, учење на СТЕМ, вештина за решавање на проблеми и промовирање на развој на мозокот на децата 4. Препознавање на гласовната контрола од страна на АИ вештачка интелигенција . [Учењето е забавно, учење со играње] - никогаш не е рано за да започнете со развој на вештини за пареа на деца од визуелно учење на рана возраст и да ги задржите децата окупирани со часови, правејќи го образованието во најдоброто за конечно да се здружат образованието и забавата заедно. Совршен подарок за роденденски подарок за деца за училишна возраст, кои никогаш нема да излезат од стил. Наука, технологија, инженеринг и математика, сè-во-едно, овозможувајќи им на децата да учат со интуитивно играње и да го изнесат најдоброто од сите. [Вградена батерија што може да се надополнува и LED Smiley Face] - Доаѓа со батерија што се полни без потреба постојано да ги заменува батериите. Заменливо изразување на лицето контролирано од апликацијата. Безбедност на деца Сертифицирани силиконски уши за џвакање 100% изработени од CPC овластени (сертифициран за детски производи) CPSIA (Закон за подобрување на безбедноста на производите на потрошувачи) Сертифициран со БПА бесплатни фталати бесплатни материјали за олово.

R

Им се допаѓа и на купувачите