.

.

-Сандаунс Ф-14а Модел, Томкет Модел, Скала, Махагони, Морнарица, Борец

-Сандаунс Ф-14а Модел, Томкет Модел, Скала, Махагони, Морнарица, Борец

DEN 0.33
Износ

ВФ - 111 Сопственици На Сонце Ф-14а Моделрелив летање еден од најголемите борбени авиони на Морнарицата во овој внимателно врежан и насликан модел Ф-14а на Сопствениците на Сонце ВФ-111. Овој авион е единствен по тоа што е единствената ескадрила Ф-14 што би ставила заби од ајкула на радомот.Моделот е долг 18 инчи и има крилја што се движат. Изработен е од цврсто дрво.Должина - 18 инчи распон на крилја-18,5 инчи изработени од Ескадрила На Деловни Борци Во Сопственост На Ветеран Махагониус 111 (ВФ-111), позната и како Сончогледи, беше борбена ескадрила на Морнарицата на Соединетите држави. Првично основана Како Борбена Ескадрила 11 (ВФ-11) на 10 октомври 1942 година, таа беше редизајнирана КАКО ВФ-11А на 15 ноември 1946 година, редизајнирана КАКО ВФ-111 на 15 јули 1948 година и распределена на 19 јануари 1959 година. На 20 јануари, друга ескадрила, ВФ-111 (1956-95) потоа ја презеде ознаката до нејзиното распуштање во 1995 година. Во ноември 2006 Година, Вфц-13 Одред Ки Вест беше редизајниран како ВФЦ-111, преземајќи ги ознаките И знакот На Сандаунер. Vf-111 Sundowners F-14a Модел, Tomcat Модел, 1/42 (18) Скала, Махагони, Морнарица, Борец.

R

Им се допаѓа и на купувачите