.

.

Сет Инструменти за рано Учење, Комплет Инструменти За Орф, Ударни Инструменти За Рано Учење Во Градинка За Настава По Музика За Деца, Орф Инструменти

Сет Инструменти за рано Учење, Комплет Инструменти За Орф, Ударни Инструменти За Рано Учење Во Градинка За Настава По Музика

DEN 215.84
Износ

Функција : 1. Истражете Ја Музиката и Rамот : Истражете ја музиката и angамот на вашето мало ангелче, зголемете ја координацијата на прстите, промовирајте фини моторни вештини и учење на стеблото на зборовите2. Зголемете Ја Стимулацијата На Слухот Кај Децата : комплетот Инструменти Орф може да ги држи децата зафатени во секое време, да ја зголеми нивната стимулација на слухот и да се забавува3. Чување Торба со патент : сите музички инструменти имаат слатко складирање на патент торба, лесно за складирање,носење и транспорт4. Прилагодете се на Повеќе Сценарија : Многу погоден за долги колички, екскурзии на плажа, забава во градината, спиење, патувања на терен, кампување итн.5. Нема Непријатни Мириси или Хемикалии : играчките Со Музички инструменти се направени од квалитетен материјал, повеќе не се грижат за непријатни мириси, хемикалии, лесно скршени делови и евтино производство. Заштитете ве и вашите деца спецификација : Тип На Артикал : Сетматеријал За Инструменти Орф : Список На Букови : 1 х 6ин Природна Боја Тамбура 1 х Дрвен Клапер1 х 13 Бар Бел2 х Црвена Глава Дрвена Топка Од Песок2 х Рачен Бел2 х Танцова Табла 1 х 4ин Триаголно Железо 1 х Триаголен Стап За Тропање На Железо2 х Песок Топка2 х Sticам Стап1 х Црвен Син Песок цилиндар1 x Песок Цилиндар Прачка1 X Пвц Торба Зголемете Ја Координацијата На Прстите, Екскурзии на Плажа, спиење.

R

Им се допаѓа и на купувачите