.

.

Игра на табла со ополи на готвачил

Игра на табла со ополи на готвачил

DEN 1.67
Износ

Како правиш игра за големиот град Кукевил? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние ги заглавивме сите Кукевил што можевме во оваа кутија. Тој е полн со авантури на отворено, семејни атракции и богати традиции - малку нешто за секого! Барате забавен начин да го доживеете Кукевил? Еве брза идеја како да играте! Купете ги омилените имоти на Cookeville, зголемете ја изнајмувањето со собирање на градски блокови и тргување со нив за клучеви за градот. Звучи лесно? Па, додадете некои сообраќајни метеж, данок на имот и казни за паркирање и станува малку потешко и многу позабавно! Игра на табли со отпорни на кулили, доцна за небото. Одлична игра за секого, од твини до возрасни! На возраст од 8 и повеќе години; 2-6 играчи. Тематски околу вашиот град!. Возбудлива и едукативна игра; Забава, игра на семејни табли; За деца и твини преку возрасни!. Изберете традиционална игра или верзија за еден час. Одличен подарок за жителите и посетителите. Доцна за играта на таблата на небото.

R

Им се допаѓа и на купувачите