.

.

Codllyne HobbyFans 3100kv Brushless Мотор Со Ладилник И 60A Brushless ESC СО BEC Водоотпорен ЗА RC Автомобил Камион, пол слот висок вртежен момент мотор дизајн. Со Посета На Продавницата Кодл?

Codllyne HobbyFans 3100kv Brushless Мотор Со Ладилник И 60A Brushless ESC СО BEC Водоотпорен ЗА RC Автомобил Камион, пол слот

DEN 1.67
Износ

Моторот без сензор 3650 3100 KV доаѓа со БЕЗ четкички 60 A ESC. Водоотпорниот мотор без четки со високи перформанси 3650 3100КВ е дизајниран да обезбеди и квалитет и перформанси по прифатлива цена. Водоотпорен функционален мотор дозволете вашиот автомобил да го предизвика калливиот пат. Изграден е од висококвалитетна алуминиумска легура која се произведува од најновите машини за мелење ЦПУ и е дизајнирана со голема моќност и брзина на ротација за да обезбеди подолго време на работа за камион со автомобил 1/10 РК.Карактеристики : 4 пол 12 слот висок вртежен момент мотор дизајн. ЦПУ машински 6061 т6 палка алуминиумски ладилник може. Дијаметар на вратило од 3,175 мм. Бакарни намотки со висока чистота ја максимизираат ефикасноста. Прецизност дизајнирана за максимална конверзија на енергија. Прецизен избалансиран ротор, мазност за најдобра сигурност и максимални ВРТЕЖИ во МИНУТА. Поекономично да се направи комбинација продажба на моторни И ЕСС, клиентите нема потреба да ги изберат одделно. Одговараат за 1/10 скала РК автомобил.Спецификации : Моторни Спецификации : Вати : 900 W Макс напон : Макс засилувачи : 56 A KV(ВРТЕЖИ во МИНУТА/Волт) : 3100 KV Макс ВРТЕЖИ во МИНУТА : 50000 Дијаметар : 36mm Должина : 50mm должина На Вратило : 15mm дијаметар На Вратило : 3.175 mm тип На Приклучок : 4mm Златна банана Plugesc Спецификации : име На Ставка : Водоотпорен ESC Продолжи со струја : 60а Пукна Струја : 360а батерија : 2-3с липо / 4-9с НИМХ БЕЦ ИЗЛЕЗ : 5.8 В / 3а ПРИКЛУЧОЦИ ЗА НАПОЈУВАЊЕ : Т Приклучок информации ЗА МАЛЕПАКЕТ : големина на пакетот : 10 * 8 * 6см / 3.9 * 3.1 * 2.4 во пакетот тежина : 295гпак Листа : 1 * 3650 3100кв мотор 1 * 60А ЕСЦ 1 * Вентилатор За Ладилник 4 пол 12 слот дизајн на мотор со висок вртежен момент. ЦПУ машински 6061 т6 палка алуминиумски ладилник може. Дијаметар на вратило од 3,175 мм. Бакарни намотки со висока чистота ја максимизираат ефикасноста. Прецизност дизајнирана за максимална конверзија на енергија. Прецизен избалансиран ротор, мазност за најдобра сигурност и максимални ВРТЕЖИ во МИНУТА. Поекономично да се направи комбинација продажба на моторни И ЕСС, клиентите нема потреба да ги изберат одделно. Одговараат за 1/10, 1/8 скала РК автомобил.

R

Им се допаѓа и на купувачите