.

.

Главни мрежи 300TC памук богати со памук, лесен за нега, сет, случаи со перници, кралица, кафеав камен

Главни мрежи 300TC памук богати со памук, лесен за нега, сет, случаи со перници, кралица, кафеав камен

DEN 0.67
Износ

Случајот за броење на теми за лесна грижа 300 е одличен избор за оние што бараат утеха. Со влага за влага и брзи суви својства, ткаенината е идеална за релаксација, поддржува мирно место за главата и вратот да се одморат со часови за време на спиењето. Обезбедува трајна свежина со влага за влага, додека ткаенината е отпорна на брчки. Совршени за дневна употреба, овие перници се брзо сушење и лесно се железо, заштедувајќи време на фен и употреба на енергија. Содржина на ткаенина : 60% памук, 40% полиестер. Мазно и меко. Достапно во близнак/близнак XL, полна, кралица, големина на кралот. Броење на конец од 300. отпорен на брчки. Машинско миење топло. Не бели. Трбајте суво. Увезени. Нема изградба на лесна нега на железо, ладно железо ако е потребно. Етикетите на горните и долните страни прават лесно поставување на креветот. Овој одржлив производ е стандарден 100 со овластен OEKO-Tex, што значи дека неговите текстилни и производствени процеси се тестираат и потврдуваат, додека се осигура дека ткаенината е ослободена од штетни материи . Твин/Твин-XL рамен лист вклучува еден рамен лист (66in x 96in) - Целосен рамен лист вклучува еден рамен лист (81in x 96in) -Куенски рамен лист вклучува еден рамен лист (90in x 102in) - Кингскиот рамен лист вклучува еден рамен лист (108in x 102in). Рамниот лист одговара на душеците длабоко до 4 инчи -. Димензии на пакетот Twin/Twin-XL : 9.06in x 9.45in x 3,35in, 2,87 фунти. -Мални димензии на пакетот : 9.55in x 9.25in x 4.33in, 3,48 фунти. - Димензии на пакетот на кралицата : 9.55in x 9.25in x 4,72in, 3,75 фунти. - Димензии на пакетот Кинг : 9.55in x 9.25in x 4,92in, 4,48 фунти. -. Модел # MS890095812285 (Twin/Twin-XL), MS890095812286 (Full), MS890095812287 (кралица), MS89009581228 (крал).

R

Им се допаѓа и на купувачите