.

.

Време на одмор момчиња Божиќна памучна тесна вклопена кошула со долги ракави и панталони сет, 2 парчиња, големини 4-10

Време на одмор момчиња Божиќна памучна тесна вклопена кошула со долги ракави и панталони сет, 2 парчиња, големини 4-10

DEN 271.68
Износ

Колку е забавно и празнично! Овој празник време со 2 парчиња пижами за момчиња е пријатна додаток на неговата облека за спиење и совршено за сезоната на празници. Изработено во удобен, дишечки памук, овој сет на пижами вклучува еден врвен пижама со долги ракави и една панталона за пижами со нозе. Слатки соништа и весели весели! Материјал : 100% памук. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 врв со долг ракав и 1 пар панталони. Врвни карактеристики : екипаж; долги ракави; ребрести врат и манжетни; печатење на сите. Карактеристики на панталони : стил на влечење; еластична половината за дополнителна удобност; сите печатени и ребрести манжетни. Белешка : Памучните PJ не се отпорни на пламен. За да им помогнеме на децата безбедни, памучните PJ треба секогаш да се вклопуваат во пижама од 2 парчиња поставени за големи момчиња од време на одмор.

R

Им се допаѓа и на купувачите