.

.

Хал Леонард Гитара Игра-Заедно: Џанго Рајнхард

Хал Леонард Гитара Игра-Заедно: Џанго Рајнхард

DEN 255.68
Износ

(Свирење Гитара-Заедно). Серијата За Свирење Гитара ќе ви помогне брзо и лесно да ги свирите вашите омилени песни! Само следете го јазичето, слушајте го аудиото преку интернет за да слушнете како треба да звучи гитарата, а потоа свирете заедно користејќи ги одделните придружни песни. Мелодијата и текстот се исто така вклучени во книгата во случај да сакате да пеете или едноставно да ви помогнат да следите. До аудиото се пристапува преку интернет користејќи го единствениот код во секоја книга и може да се преземе или пренесува според личните преференции. Вклучува и репродукција+ алатки како што се прилагодување на темпото и јамка за помош со вежбање. 8 песни : Бразил * Дафне * Џангологија * Орли Помине Роза * Мал Замав * Нуги * Сувенири * Замав 42. Хал Леонард Гитара Игра-Заедно : Џанго Рајнхард (Други).

R

Им се допаѓа и на купувачите