.

.

Рок Рифови За Алто Саксофон

Рок Рифови За Алто Саксофон

DEN 1.00
Износ

(Инструментална Игра-Заедно). Играјте ги препознатливите рифови од 30 издвоени хитови во инструментални соло аранжмани. Вклучува : Аквалунг * Баракуда * Луд Воз * Око на тигарот * Се Чувствувам Добро * Лејла * Пари * Сопственик На Осамено Срце * Горда Марија * Мириса На Тинејџерски Дух * Чад На Вода * Сладок Дом Алабама * Прошетка на Овој Начин * и многу повеќе. * ИСБН : 9781423462125 • Формат : мешан медиумски производ • Датум На Објавување : 2009-02-01.

R

Им се допаѓа и на купувачите