.

.

Азул Бајт МИНИ Н 8ГБ 32гб Виндоус Про

Азул Бајт МИНИ Н 8ГБ 32гб Виндоус Про

DEN 0.67
Износ

Azulle Byte3 Мини КОМПЈУТЕР N3450 8 GB 32 GB Windows 10 Pro Azulles Byte3 е дизајниран да остане во чекор со денешниот корисник на мини-КОМПЈУТЕР кој постојано се развива и мулти-задачот што треба да го заврши сето тоа и да го направи сега. Азул го напојува бајт3 со 64-битен четиријадрен процесор На Езерото Интел Аполо што го прави бајт3 не само полесен, туку и помоќен. Користете ЈА ПОРТАТА HDMI или VGA за да се поврзете СО ТЕЛЕВИЗОР или монитор. СО 4 K на 60 FPS, можете да пренесувате Netflix, You Tube и Amazon Prime; или користете Microsoft Office за да ја завршите секоја деловна, училишна или рекреативна задача. Бајт3 е шампион со тежина од пердуви на брза, функционална, лесна за корисниците и достапна технологија. Бајт3 доаѓа натоварен Со Оперативен систем Виндоус 10 Про. Се одликува со моќен четири-јадрен процесор Intel Apollo Lake N3450, 8 GB RAM МЕМОРИЈА И 32gb складирање за високи перформанси во целосен HD 1080p дисплеј. Бонус М. 2 слот (AHCI-SATA) и слот SD картичка која располага со дополнителни 256gb меморија. Опремен со Wi-Fi Со двојна лента и ethernet порта (1 Gigabit) за оптимална интернет конекција мини десктоп компјутерот Byte3 има 5 USB порти - (1) 2.0 порта, (3) 3.0 порти и 1 тип C порта. USB портата од типот C има нова, помала форма на конектор што е реверзибилна и нуди двојно поголема брзина на пренос на USB порта 3.0, На 10 Gbps Интегрирана со Bluetooth 4.0 и ir приемник. Овој мини КОМПЈУТЕР вклучува далечински управувач за лесна навигација.

R

Им се допаѓа и на купувачите