.

.

Термички Делител Тг Аргб Компјутер Случај, Бела

Термички Делител Тг Аргб Компјутер Случај, Бела

DEN 799.84
Износ

Странични Панели Во Стилот на авангарда Со Прозорци Од Калено Стакло : исклучителната карактеристика на Делителот 500 ТГ АРГБ е тоа што четирите симетрични триаголни парчиња се мешаат и се совпаѓаат, обезбедуваме опции за панели, вклучувајќи челик и калено стакло и од левата и од десната страна и сите од нив се без алатки и лесно се отстрануваат.Термалтак дизајнираше сосема нова серија случаи што содржи мешавина од елементи во стилот на отворена рамка и прилагодливи опции што ги спојуваат сите функционалности во Серијата Разделувачи. На предната и основата, отстранливите филтри обезбедуваат одлична заштита од прашина и намалување на нечистотијата, обезбедувајќи средина без прашина. Прозорците од калено стакло се подебели и поотпорни на гребење во споредба со стандардниот акрилик. Внесување и Издувни гасови : перформансите на ладење на Делителот 500 ТГ АРГБ е восхитувачки. Делител 500 ТГ АРГБ доаѓа со четири издржливи прозорци од калено стакло од 3 мм напред, на врвот, левата и десната страна, нудејќи јасен поглед на компонентите внатре. Три Претходно Инсталирани 120mm 5v Argb Предни Вентилатори : Делителот 500 TG ARGB доаѓа со три 120mm 5v argb предни вентилатори кои можат да бидат контролирани од физичкото КОПЧЕ RGB на I/O панелот или софтверот на матичната плоча ОД ASUS, GIGABYTE, MSI и ASRock. Овие панели се без алатки и лесно се отстрануваат, нудејќи јасен поглед на компонентите внатре. Издувните гасови за ладење се наоѓаат на десната страна на челичниот панел и задниот дел на случајот. Дополнителните триаголни калено стакло и челични панели не само што го збогатуваат изгледот на изградбата, туку овозможуваат пофлексибилно ладење на системот. Делител 500 Тг Аргб Средна Кула Случај е следната генерација игри компјутер случај за редовни корисници, ентузијасти, и гејмерите, давајќи им невиден задоволство.2 (Gen 2) тип C порти се поставени На горниот панел за да се овозможи директен пристап кога е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите