.

.

Corsair Графит Серија 230t Компактен Случај Средна Кула-Црна

Corsair Графит Серија 230t Компактен Случај Средна Кула-Црна

DEN 2.33
Износ

Брзо и едноставно градење на системот, од design.At Корсаир, ние веруваме дека без оглед на вашиот буџет, изградбата на сопствен КОМПЈУТЕР треба да биде лесна и да има одлични резултати. Изберете Ја Графитната Серија 230 T, и единствениот пат кога ќе ви треба шрафцигер е за прицврстување на матичната плоча. Вашиот СОПСТВЕН ПРИЛАГОДЕН КОМПЈУТЕР ќе има изглед кој е агресивен, но рафиниран, со usb 3.0 однапред и конектори за слушалки за брз пристап. Додадете на тој двоен преден довод предводени вентилатори за голем потенцијал за ладење. Без разлика дали градите КОМПЈУТЕР за игри или само замена за здодевна кутија за канцелариски одделение, можете да уживате во уникатната гордост на сопственоста што доаѓа од одличен систем што сами сте го изградиле. Corsair Графит Серија 230t Компактен Случај Средината Кула-Црна Поддржува ATX матични плочи за да обезбеди значителен број на PCI слотови, експанзија слотови и периферни пристаништа со зголемена способност дисипација на топлина. 11 заливи за додавање безброј компоненти и доживување врвни компјутерски перформанси. Со поддршка од 6 вентилатори, куќиштето на средната кула со висок проток на воздух ги штити и подобрува хардверските компоненти.

R

Им се допаѓа и на купувачите