.

.

Трговска марка ликовна уметност „Медитеранско пристаниште“ платно уметност од Ден Балард

Трговска марка ликовна уметност „Медитеранско пристаниште“ платно уметност од Ден Балард

DEN 1.33
Износ

Уметник : Дан Балардсубјект : City Scapestyle : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-завиткано платно Арт. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дан Балард „Медитеранско пристаниште“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите