.

.

Современ Дизни: Омилени Песни

Современ Дизни: Омилени Песни

DEN 405.28
Износ

За глас и пијано; со акорд симболи и гитара акорд дијаграми. (Песна За Пијано/Вокал/Гитара). 50 песни се прикажани во ова трето издание на извонредна колекција на омилени На Дизни. Вклучува : Убавина И Ѕверот * Дали Можете Да Ја Почувствувате Љубовта Вечерва * Бои На Ветрот * Зло Како Мене * За Прв Пат Во Засекогаш * Одете На Далечина * Хакуна Матата * Ако Те немав * Лава * Пушти Го * Мојот Смешен Пријател И Јас * Дел Од Твојот Свет * Размислување * Искористете Го Денот * Темата На Софи * Така Знаете * Бакнеж На Вистинска Љубов * Сите Сме Заедно Во Ова * Сосема Нов Свет * Напишан Во Ѕвездите * Ќе Бидете Во моето срце (поп Верзија) * И Многу Повеќе. * ИСБН : 9781495074196 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2017-01-31.

R

Им се допаѓа и на купувачите