.

.

C Кондензатор Компатибилен со 2005 година- Крајслер Таун и земја, 2005 година- Доџ Караван, 2005 година- Доџ Гранд Караван Алуминиумско јадро

C Кондензатор Компатибилен со 2005 година- Крајслер Таун и земја, 2005 година- Доџ Караван, 2005 година- Доџ Гранд Караван Алуминиумско

DEN 3.33
Износ

Специфит на производи : Директно фитквантиност Продадена : Продадена индивидуално Материјал : Алуминиумски димензии на Core Core : 29,69 x 17,94 x 0,69 in. Core Sizereplaces DPI Број : DPI# 3320 NOTES : со интегриран ладилник за нафта; Бојата/финишот нема да влијае на перформансите на овој број на Partreplaces OE : 680597399 Abreplaces Parts Link Број : CH3030209 Inter Change Дел Број : 73320.680597399 AB, CH3030209 Warranty : 1-годишен Kool Vue неограничен-мијал. Фабрички финиш - 100% тестирано вклопување, 100% тестирано протекување; Изградена со специфична легура на алуминиум за максимална ефикасност на ладење и отпорност на корозија. Со 1-годишна гаранција на Kool Vue. Вратете го системот за климатизација на вашиот автомобил со овој нов A/C кондензатор од Kool Vue.compatile со следниве возила : Chrysler2005-2007 Town & Country (подмодел : база, ограничена, LX, Touring) Dodge2006-2007 Caravan Base2005 Caravan C/V2005- 2007 Caravan (Sumbodel : SE, SXT) 2005 Grand Caravan (подмодел : C/V, SE Plus) 2005-2007 Grand Caravan (подмодел : Base, SE, SXT) го заменува бројот на ОЕ : 68059739 AB. Заменува број на делови : CH3030209. Број на размена на делот : 73320.68059739 AB, CH3030209.

R

Им се допаѓа и на купувачите