.

.

Погон за појас Contitech, Contitech V-појас

Погон за појас Contitech, Contitech V-појас

DEN 180.96
Износ

Contitech Drive V-појас Сите Contitech V-појаси се тивки, квалитетни и практично бесплатни услуги. Единствено време на овие ремени бара внимание е за време на инсталацијата. Дизајниран да биде отпорен на нафта и стабилна температура од -22 F до 176 F (30 C до 80 C), Contitech V-појас се со отворено крило, заби и обликувано за поголема влечење и вртежен момент. Карактеристики со високи перформанси вклучуваат капакот на ткаенината на синтетичко влакно, специјален полиестерски кабел дизајниран да овозможи цврсто контролирано смалување, плус полихлоропререн гума тело, интегрално обликувани магла и сурови рабови. Карактеристики и придобивки : ОЕ-еквивалентно. Директно вклопување за лесна инсталација. Отпорен на абење, масло и топлина. Членови на затегнување на полиестерски влакна и дизајн на ребрести појаси. Contitech Drive Belt, Contitech V-појас.

R

Им се допаѓа и на купувачите