.

.

N ' Fera AU Цела Сезона 235 45R 97W XL Патничка Гума

N ' Fera AU Цела Сезона 235 45R 97W XL Патничка Гума

DEN 1120.64
Износ

N 'Fera AU7 235/45 R17 97 W XLOVERVIEWDesigned За употреба на седани, минивани и кросовери, Nexen N' Fera AU7 обезбедува влечење преку целата година со удобност при возење, низок шум и одлични патни манири на гума за турнеи. N ' Fera AU7 има периферни жлебови за голема отпорност на евакуација и хидропланирање на вода, централно ребро за одговор на управувачот и стабилност на автопатот и комбинација на аголни жлебови, странични жлебови и шипки кои сите ја зголемуваат влечната сила на влажно време. Покрај тоа, n ' Fera AU7 е поддржан од ограничен производител од 50.000 милји. Дизајниран за употреба на седани, Кув и мини комбиња. Поддржан од ограничен производител од 50.000 милји животот на шарите. Цврстото централно ребро ја зголемува стабилноста на права линија. Периферните жлебови ја отстрануваат водата од контактната лепенка на гумата за зголемена влажна влечна сила. Аголни и странични жлебови со густа шема на шипки. Големина : 235/45Р17. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

R

Им се допаѓа и на купувачите