.

.

Карат Т.В. Дијамант три-камен изглед на ангажман прстен во 14 кт бело злато

Карат Т.В. Дијамант три-камен изглед на ангажман прстен во 14 кт бело злато

DEN 13535.84
Износ

На тој посебен ден, кога ќе ја побарате раката, претставете ја со прстен што ќе го однесе здивот. Модерен во ладно 14к бело злато, овој исклучителен прстен има трио треперливи тркалезни дијаманти усогласени на врвот на полирана форма. Исклучителен дизајн, овој 7/8 Carat T.W. Дијамантскиот прстен ќе искра цел живот. Империјал 7/8 Карат Т.В. Дијамант три-камен изглед на ангажман прстен во 14kt Бело злато : Дијамант Тежина : 7/8 Ct.Diamond Боја : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Поставување : Поставено на измет во 14 KT бело злато совладува во големини 6-9 не се за дијамантите.

R

Им се допаѓа и на купувачите