.

.

Twobirch White Sapphire Vintage Wander Ring Guard Enhancer во Стерлинг Сребрена со бел сафир

Twobirch White Sapphire Vintage Wander Ring Guard Enhancer во Стерлинг Сребрена со бел сафир

DEN 13535.52
Износ

Twobirch White Sapphire Vintage Wander Ring Guard Enhancer во Стерлинг Сребрена со бел сафир (0,3 CT) Овој стража за венчаници има 36 кружни, поставени камења. Секој опсег мери ширина 2,28 милиметри. Оваа прстенест јакна е направена за да одговара на тркалезна или маркиза исечена пасијанс од 0,5 карати до 1,5 карати; Принцеза исечен солитер од 0,5 до 2 карати. Тип на камен : Бел сафиреметал Тип : Стерлинг Сребрена Метална Бои : Изберете од бела, жолта или розотална тежина на каратот : 0,3 КарасАВЕ, големини : 4 до 13 во 1/2 големина на интервали на големина : ПРОНГ ОВОЈ Прстенот е направен да одговара на тркалезен пасијанс од 0,50 до 1,5 карати . ќе одговара на маркиза солитер од 0,5 до 1,5 карати . ќе одговара на принцезата : 0,5 до 1,5 каратски солитер . Зајакнувачите на прстенот можат да се чувствуваат цврсто заради тоа колку широки Тие го прават вашиот невестински сет. Препорачуваме поголема големина од 1/2 за да се обезбеди удобно вклопување.

R

Им се допаѓа и на купувачите