.

.

Трговска марка ликовна уметност „Декоративен паун цвет“ платно уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „Декоративен паун цвет“ платно уметност од Силвија Василева

DEN 1.33
Износ

Уметник : Силвија Василевасубјект : Апстракт Стил : Боемскапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има цветни дизајни во нијанси на крем, жолта, портокалова, црвена, зелена и задебеница на длабока сина позадина. Силвија Василева ја водеше својата loveубов кон уметноста на Академијата за ликовна уметност во Бугарија, каде што ги заработи и своите диплома и магистерски степени. Таа помина шест години сликајќи и ја изложуваше својата работа во Јапонија пред да се пресели во Соединетите држави Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги прави нејзините слики да оживеат со употреба на контраст и необични палети на бои. Домашното студио на Силвија, кое самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Цветни дизајни во нијанси на крем, жолта, портокалова, црвена, зелена и затегнување на длабока сина позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите