.

.

Алин Традиционална Индустриска Кујнска Славина Со Една Рачка Во Хром

Алин Традиционална Индустриска Кујнска Славина Со Една Рачка Во Хром

DEN 2.67
Износ

Финишот отпорен на абење не е склон кон корозија, избледување или оцрнување со текот на времето. Исто така достапен Во Завршница Од Нерѓосувачки Челик Без Место за да помогне во спречување на дамки од вода и отпечатоци од прсти за лесно одржување. Зафат Со рачка : дијамантската текстура на рачката на славината обезбедува нелизгачки стисок додека додава допир на индустриски стил. Главата за прскање со Повлекување Надолу Со Технологија За Достигнување Нуди максимална маневрирање, со црево за лесно повлекување и адаптер за вртење што овозможува целосен опсег на движење за да можете да се свиткате, да се вртите и да стигнете низ целиот мијалник. Традиционален Стил Со Индустриски Детали : Славината Allyn_ вклучува шестоаголни детали за завртки и рачка со дијамантски свиткана за да се создаде карактеристичен изглед кој е подеднакво дома во класичните и модерните кујни. Димензии : Висина На Славината : 17 1/2"; Висина На Изливот : 9"; Изливот Достигнува 8 7/8"; Врти 360°; Стапка на Проток 1,8 ГПМ. Тешката конструкција со метално тело и издржливи плетени најлонски водоводни линии помага да се обезбедат сигурни перформанси за долготрајна употреба. Оптимизирана Висина : Славина со висина од 17 1/2 инчи се вклопува под повеќето стандардни кујнски ормари за максимална флексибилност на инсталацијата. Распрскувач со двојна Функција : Префрлете се помеѓу газиран проток за секојдневно чистење и моќен спреј за тешко плакнење. Изливот со висок лак нуди доволно простор под славината за преголеми предмети како високи стомни, врти 360° за целосен опсег на движења. Лесно Чисти Млазници : меките гумени дупки за распрскувач ви овозможуваат да го избришете таложењето на минерали за да обезбедите долготрајни перформанси. Рачката со една рачка работи со ротација од 90° напред, овозможувајќи инсталација во построги простори без дозвола за задно прскање. АДА-во согласност и лесен за употреба. Премиум керамичкиот кертриџ тестираше над 500.000 циклуси за да помогне да се обезбеди трајна употреба без истекување. Комплетот подготвен за инсталација вклучува издржливи претходно прикачени водоводни линии, црево за распрскувач за брзо поврзување, противтежа За Прицврстување и хардвер за монтирање за лесна самостојна инсталација. Аераторот за заштеда на вода помага да се намали отпадот од вода без да се жртвува притисокот со обезбедување ефикасна стапка на проток од 1,8 ГПМ. Инсталирањето со една дупка ви овозможува да ја инсталирате оваа славина со повеќето кујнски мијалници на пазарот. Доживотна ограничена гаранција и највисоко оценет тим За Услуги на Клиентите за да можете да ги изберете производите НА краус® со доверба. Сертификати : c UPC (ASME A112.18.1/CSA B125.1) NSF/ANSI Стандард 61 и 372 сертифициран ОД IAPMO AB1953, МАСА, DOE, ЦИК, АДА.

R

Им се допаѓа и на купувачите