.

.

Вилсон се надева тениски ракета

Вилсон се надева тениски ракета

DEN 397.76
Износ

Тенискиот рекет на Вилсон Хоуп не само што ви помага да ја играте вашата најдобра игра, туку исто така ви помага да придонесете кон мисијата за лек за карцином на дојка. Да, приходите од набавка на овој рекет на титаниум тенис се донираат на Фондацијата за истражување на рак на дојка. Оваа рекреативна тениска ракета е специјално дизајнирана за жени, бидејќи има дизајн на дијамантски раб специфичен за жените. Оваа лесна тениска ракета е исто така опремена со влошки за стоп -шок и амортизер на рамки што носи голема удобност. Со големина на главата од 110-инчи, тежината на тенисот Вилсон се надева дека тежи 9,7 унци и мери долга 27 инчи. Вилсон се надевам тениски ракета : за рекреативниот играч. Се одликува со дизајн на дијамантски раб за лесна моќност. Донација на Фондацијата за истражување на рак на дојка. Големина на главата : 110 ". Врзана тежина : 9,7oz. Должина : 27". Големина на зафат : 4 1/8 (xsmall).

R

Им се допаѓа и на купувачите