.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато полу-вечноста на годишнината

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато полу-вечноста на годишнината

DEN 2127.84
Износ

Вистинската loveубов трае вечно и славењето на успехот повикува на класичен прстен исто како овој прстен на полу-етејството на Миабела. Изработено во пенливо бело злато, овој елегантен прстен прикажува 20 дијаманти поставени од путер (G-H, I3). Засилен со висока полирана завршница, овој едноставен, но стилски прстен ќе биде симбол на патувањето што двајцата избравте да шетате заедно. Направено во 10kt бело злато. 1/5 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од путер. Бенд со : 1,5мм. РИНГ на полу-еветни годишнина. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите