.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Селски ЖИВОТ VII Платнена Уметност Од Ен Таволети

Заштитен знак Ликовна Уметност Селски ЖИВОТ VII Платнена Уметност Од Ен Таволети

DEN 2.33
Износ

Уметник : Ен Таволетсубјект : Типографија : Модерен Рустикален Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи венец од памучни гранки околу фразата "Животот Е Подобар во Земјата" на панели од бледо дрво. За Ана Таволети, цртањето и сликањето отсекогаш биле нејзини страсти. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Џон Сингер Сарџент и Рене Груау. Ана ја доби својата вонредна диплома за модна илустрација Од Модниот Институт за Технологија во Њујорк. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредувачка мода до народна уметност. Таа работи во различни медиуми, вклучувајќи акрилик, пенкало и мастило, молив во боја и акварели. Во слободното време, Ана ужива во украсување, градинарство и поминување време со нејзиниот сопруг, графички дизајнер и двајца тинејџерски синови. Ана го прави својот дом во предградие На ПИТСБУРГ, НА ГОДИШНО ниво. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. За Ана Таволети, цртањето и сликањето отсекогаш биле нејзини страсти. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Џон Сингер Сарџент и Рене Груау. Ана ја доби својата вонредна диплома за модна илустрација Од Модниот Институт за Технологија во Њујорк. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредувачка мода до народна уметност. Таа работи во различни медиуми, вклучувајќи акрилик, пенкало и мастило, молив во боја и акварели. Во слободното време, Ана ужива во украсување, градинарство и поминување време со нејзиниот сопруг, графички дизајнер и двајца тинејџерски синови. Ана го прави својот дом во предградие На ПИТСБУРГ, НА ГОДИШНО ниво. - венец од памучни гранки околу фразата "Животот Е Подобар Во Земјата" на панели од бледо дрво.

R

Им се допаѓа и на купувачите