.

.

Гел за појавување на габични нокти на Нони - Ридови нокти на габа со отстранување на остатоци од кератин каде расте габите за нокти, Оз

Гел за појавување на габични нокти на Нони - Ридови нокти на габа со отстранување на остатоци од кератин каде расте габите за

DEN 103.04
Износ

Гелот за разјаснување на габични нокти Nonyx ја расчистува габата со отстранување на остатоци од кератин каде расте габите за нокти. За разлика од другите третмани со габа на ноктите, Nonyx работи со таргетирање на снабдувањето со храна на габа за нокти. Оваа храна е остатоци од кератин. Откако остатоците од кератин ќе ги снема (и габа со нокти со тоа), ноктите повторно изгледаат јасни и здрави. Всушност, Nonyx е клинички докажан ефикасен во 9-месечна студија каде што 90% од изгледот на ноктите значително се подобри. Nonyx е ефикасен раствор за нокти за оштетени и обезцветени нокти и нокти и ги расчистува ноктите кои се жолти, густи, темни, кршливи или кревање. Ноникс е лидер во нега на нокти од 2006 година. Формулацијата (состојките се деонизирана вода; етанонска киселина; ксантан гума за џвакање; мирис) е веган, не тестирана на животни, е без животински нуспроизводи, парабени и конзерванси. Ноникс беше формулиран за оштетени, испукани, кршливи, густи, обезцветени или пожолтени нокти или нокти. Nonyx е клинички докажан ефикасен-90% од ноктите се подобри за најмалку 80%, засновано на 9-месечна студија. Тестиран е дерматолог, избор на лекари повеќе од 10 години, а безбеден за дијабетичари со здрави стапала се деонизирана вода, етанонска киселина, гума за џвакање и мирис . Ноникс дури работи и под полски, е веган и ослободена од парабени и Конзерванси . Nonyx е лесен за употреба, не-масно, не-боење и безусловно гарантирано пари. Шишето со 4 унци е снабдување со 6 месеци.

R

Им се допаѓа и на купувачите