.

.

Радост Книги: Радоста На Шуберт: Пијано Соло

Радост Книги: Радоста На Шуберт: Пијано Соло

DEN 187.04
Износ

(Јорктаун). Избор од дваесет и две популарни класични парчиња Од Австрискиот композитор, договорени за соло пијано, Од Стивен Дуро. Одличен додаток на оваа многу популарна серија Радосни Книги (Хал Леонард) : Радоста На Шуберт (Мека).

R

Им се допаѓа и на купувачите