.

.

Гилдан Машки Руно Екипажот Дуксер

Гилдан Машки Руно Екипажот Дуксер

DEN 255.84
Износ

Работиш напорно или тешко работиш? Во секој случај, ќе сакате да завршите во кадифен, пријатен комфор на Овој Дуксер на Екипажот. 8.0 мл. по квадрат. ид. ткаенината од мешавина од памук/полиестер останува удобна, со помалку пилинг. И тоа може да се пере во машина, така што грижата за тоа се чувствува опуштено како и носењето. Гилдан е еден од најголемите светски вертикално интегрирани производители на облека и чорапи. Гилдан користи памук одгледуван во САД, што претставува најдобра комбинација на квалитет и вредност за производите од гилдан памук и памук. Од 2009 година, Гилдан гордо ја прикажува ознаката ЗА ПАМУК ВО САД, лиценцирана од меѓународниот совет за памук, на материјалите за пакување и испорака на производи на потрошувачите. Програмата за животна средина на гилдан постигнува две основни цели : намалување на нашето влијание врз животната средина и зачувување на природните Ресурси што се користат во нашиот производствен процес. На сите оперативни нивоа, Гилдан е свесен за фактот дека работиме како дел од поголема единица : околината во која живееме и работиме. Завиткајте во кадифената удобност на овој дуксер од руно. Мешавината од памук/полиестер однапред останува удобна, со помалку пилинг. Вистина е дека одговара и има ребро 1х1 со спандекс за доволно истегнување. Ткаенината со добар квалитет и ознаката за солзи ја прават доволно пријатна за работа или игра.

R

Им се допаѓа и на купувачите