.

.

Дорман 603- Резервоар за ладење на предниот мотор за специфични модели на Фолксваген

Дорман 603- Резервоар за ладење на предниот мотор за специфични модели на Фолксваген

DEN 1200.00
Износ

Овој резервоар за ладење на моторот за замена е произведен од квалитетни материјали за да ги издржи стресовите на топлината и вибрациите на моторот. Инженериран е и произведен за да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Директна замена - Овој резервоар за ладење на моторот одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел. Идеално решение - Инженерско за лесна инсталација. Издржлива конструкција - Произведена од квалитетни материјали за да издржи на подлогата на топлина и вибрации. Доверлив дизајн - поддржан од 100 години автомобилско искуство во задниот дел. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Дополнителни карактеристики Боја : Сина и бела. Материјал : пластика.

R

Им се допаѓа и на купувачите