.

.

Додатоци за шиење

Додатоци за шиење

DEN 207.84
Износ

Ruffle најлон чипка 2 1/4 ". Прекрасна ткаенина од чипка, одлична за шиење, ватирање и крпење, како правење облека за кукли, бел фустан од чипка, постелнина, чевли, торби, корсаж, лак итн. како несакани списанија, правење картички, белешка за книги, рачно изработени украси. Прекрасна декорација на чипка : прекрасна крема чипка за украсување на asonидарски тегли, торта, кутија за подароци, wallид, прибор за јадење, цвеќиња, картички за седење и сл., Прекрасни украси за свадба, невестински туш, бебешки туш , забава со тематска принцеза, банкет, роденденска забава и така натаму. Шиење.

R

Им се допаѓа и на купувачите