.

.

Трговска марка ликовна уметност „Филе де Флеур“ платно уметност од Инес Куидис

Трговска марка ликовна уметност „Филе де Флеур“ платно уметност од Инес Куидис

DEN 799.84
Износ

Уметник : Ines Kouidissubject : People Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена што ја прави својата шминка во центарот на рамката. Фасцинацијата на филмските starsвезди, рок и поп starsвездите, модните икони, луѓето и нивните приказни се предмет на моите нови колажи. Старите весници, сјајните списанија, постери и хартија од секаков вид се мои бои, мојот извор. Се создава ново шоу, нов изглед. Гледачот го испраќам на патување низ ликови, кариери, среќа, соништа. Мојата работа ми дава големо задоволство - чувство што сакам да го преминам на гледачот. Секој портрет е патување на откритието. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една жена што ја прави шминка во центарот на рамката.

R

Им се допаѓа и на купувачите