.

.

СУШТИНСКО ЗАДРЖУВАЊЕ БРОНЗЕН Сет од 2

СУШТИНСКО ЗАДРЖУВАЊЕ БРОНЗЕН Сет од 2

DEN 2.00
Износ

Чикологија декоративна завеса задржување (сет од 2) комбинира елегантна форма со секојдневна функција. Секој задржување мерки 4-во. широк и 5 1/2-во висина. Задржувањата нудат декоративен начин да ги задржите завесите и драперијата назад додека ја пуштате светлината. Чикологијата врзете грб додадете интересна димензија и уреден изглед на завесите и завесите, држејќи ги назад на начин што убаво го врамува прозорецот и ви овозможува да создадете неверојатен акцент на вашиот дом. Секое задржување е изработено од висококвалитетен метал и ќе биде траен додаток на ажурирањето на вашиот домашен декор. Секоја завеса задржување лесно се инсталира на ѕидот на саканата висина на двете страни на прозорецот. Сите хардвер и инструкции за монтирање се вклучени и обезбедуваат лесна инсталација и издржливи долготрајни перформанси. Достапно во следните завршетоци : Црна, Бронзена, Сатенски Никел и Антички Месинг - задржувањата на завесата додаваат модерно чувство за стил на секој простор. Тие, се разбира, ќе работат совршено добро со секаков вид завеси или драперии, од скроени набори, штипки, превртен набор, шипка, пехар, џеб за прачки, вклучен хардвер за инсталација на задниот таб. Користете како задржување, вратоврска или држачи за шалови. Координира Со Хикологија шипки за завеси и прстени за драперија (се продаваат одделно) или други ситуации каде Што Е потребна црна, Бронзена, Сатенска Никел и античка месинг завршница.

R

Им се допаѓа и на купувачите