.

.

Карсон Скаут Серија 8х Компактен И Лесен Спортски Двоглед

Карсон Скаут Серија 8х Компактен И Лесен Спортски Двоглед

DEN 799.84
Износ

Кога сте во движење и пакувате светло, Серијата Извидници Карсон ЈД-822 Компактните Двогледи обезбедуваат ефикасен оптички квалитет во мала, лесно спакувана големина. Извидникот (ЈД-822) е двоглед од 8х22мм кој нуди малку повеќе зголемување и поширока објективна леќа, тешка само 6 унци, Извидникот (ЈД-822) е исто така исклучително лесен и компактен. Централното копче за фокусирање нуди детално прилагодување на јасноста, а независното прилагодување на десната диоптрија ви овозможува фино да го наместите уредот за изненадувачки остро гледање. Сите модели На Извиднички Серии имаат целосно обложени, призми БК-7 за остри, јасни и светли слики. Опсегот на гледање е 393 стапки. на 1.000 јарди. Овој двоглед е особено погоден за пешачење, кампување, патувања, спортски настани, концерти и други авантури на отворено. Сите Двогледни модели од извиднички серии се вклучени со мека торбичка, ремен за зглоб и крпа за леќи. Компактен Двоглед со 8х Зголемување 22мм Објективен Дијаметар На Објективот Тип На Призма : Бк-7 Целосно Обложени Леќи. Се одликува со централно копче за фокусирање со независно прилагодување на десната диоптрија за максимална флексибилност на фокусирање. Олеснување на очите : 10мм Видно Поле : 393 стапки На 1.000 јарди Блиско Растојание За Гледање Фокус : 6,6 стапки. Димензии : 4,0 инчи (Л) х 3,4 инчи (Ш) х 1,1 инчи (Ч) Тежина : 6,0 мл. Вклучени Додатоци : Мека Торбичка, Ремен За Зглоб и Крпа за Леќи.

R

Им се допаѓа и на купувачите