.

.

Лав Бренд предиво Мандала Кракен само-стриптинг лесна акрилна мулти-боја предиво пакет

Лав Бренд предиво Мандала Кракен само-стриптинг лесна акрилна мулти-боја предиво пакет

DEN 2.67
Износ

Запознајте го предивото на лав Бренд Мандала! Со исклучително широк спектар на волшебни бои, од тонови на накит, до светли детски бои, па дури и класични нијанси за мажи, еден поглед на ова мистично ново предиво ќе ве остави магија. Идеалната тежина за капчиња, само една топка ќе ви овозможи да направите шал, мала шал, па дури и капа на волшебникот! Детали за влакна : 100% акрилик • Тежина на предиво : 3 светлина • Мерач на капчиња : 16 SC X 20 R на H-8 (5 mm) • Плетен мерач : 22 STS X 30 R на #5 (3,75 mm) • Двоса : 590 YD / 540m • Тежина : 5.3oz / 150g • влакна : акрилик • Детали за влакна : 100% акрилик • Инструкции за нега : миење на машината, машина за миење • Детали за нега : Предмети направени од ова предиво може да се изгаснат преку употреба на најжешка достапна вода, детергент или Сапун, агитација и машина дизајнирана за оваа намена. Фен за машина може редовно да се користи на најжешкото достапно поставување на температурата.

R

Им се допаѓа и на купувачите