.

.

Водоотпорен вграден заштитник на душеци, мек микрофибер, кралица

Водоотпорен вграден заштитник на душеци, мек микрофибер, кралица

DEN 2.33
Износ

Зошто да го изберете нашиот водоотпорен заштитник на душекот? Заштитувачите на душеци JML се добро познати по нивната премиум заштита од, течности, урина, потење. Ова ги направи особено корисни за оние со деца, миленичиња, астма или инконтиненција. Со само една незаштитена несреќа со течности, душекот може да се остави со трајна дамка или мирис. Нашите врвни заштитници на душеци го заштитуваат вашиот душек против течности и дамки кои нудат мир на умот и добра околина за спиење за вас и вашето семејство. Поставете ги повеќето кревети со големина на кралицата. Направена од 100 % микрофибер, услугата за микрофибер е супер мека, дише и удобна . Заштитник на душекот има 100 % водоотпорен слој на TPU на дното, што ќе го задржи вашиот душек нов секогаш . Супер мека пријатна површина на заштитник на душекот , дозволувајќи тивко и удобно спиење за деца и миленичиња. Големина на кралицата : 60 ​​"x 80" - се вклопува до 18 "длабока. Машината што може да се мие и се суши. За да го продолжите услужниот век на нашиот водоотпорен заштитник, ви препорачуваме да го измиете со ладна вода и да се сувате суво на ниски температури за да ги одржите своите функции и Облик. Ве молиме, избегнувајте миење со остри предмети како ножеви, пенкала, итн.

R

Им се допаѓа и на купувачите