.

.

Вокер Издувни Гасови Тивок Проток СС Пригушувач

Вокер Издувни Гасови Тивок Проток СС Пригушувач

DEN 4768.00
Износ

Вокер Издувни Гасови Тивок Проток СС Пригушувач ОТПОРЕН НА КОРОЗИЈА нерѓосувачки ЧЕЛИК единствениот пригушувач со широк пазар со 100% конструкција од нерѓосувачки челик што обезбедува подолг век на траење наспроти алуминизираните пригушувачи, додека внатрешниот систем за одводнување го намалува собирањето на влага. ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ решение За Замена На Завртки Со Директно вклопување со закачалки, загради и рути на цевки во стилот НА ОЕ за лесна инсталација и не бара специјализирана изработка и/или заварување. ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ Внатрешните прегради и механички споените цевки овозможуваат проширување и контракција за време на температурните промени за да се минимизира изобличувањето додека вртените глави и заварите на САМОТО место во стилот НА ОЕ обезбедуваат стабилност и подолг век на траење. ПРЕМИУМ АКУСТИЧНА КОНТРОЛА решетките во стилот НА ОЕ го намалуваат нивото на бучава, додека главите со куполи во стилот НА ОЕ помагаат да се намали зрачениот шум за врвен квалитет на звукот во фабрички стил во споредба со прави перфорирани цевки. ДИЗАЈН ПОТВРДЕН Акустичен и тек тестиран за квалитетен звук во стилот НА ОЕ на кој може да сметате. КУПЕТЕ СО ДОВЕРБА Доаѓа со ограничена доживотна гаранција На Вокер и ексклузивна 90-Дневна Гаранција За Сеф И Звук®. Посетете за детали. Откачи-заклучени глави за да се спречи прекин. Дополнителни Карактеристики Пригушувач Тип : Збунет. Одговара Изберете : 2006-2008 ДОЏ РАМ 1500 8 Цил 4.7 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите