.

.

Том Од Мејн Детска Глупава Јагода Антикавитетна Паста за Заби, 5.1 мл

Том Од Мејн Детска Глупава Јагода Антикавитетна Паста за Заби, 5.1 мл

DEN 3.33
Износ

Том од Мејн користи природни извори, природно добиени состојки за да создаде производи за лична нега кои работат. Пастата за заби томс за деца е природна паста за заби која е безбедна за забите на вашето дете без употреба на вештачки состојки или бои. Ние веруваме во живеење за денес-и утре! Ние сме водени од Нашиот Модел На Управување и над 45 години експертиза. Нашата страст е наоѓање и комбинирање на состојки од природен извор и природно добиени за да создадеме производи за лична нега кои навистина функционираат. Бидејќи нашите одлуки имаат трајно влијание, ние ги правиме смислено. Од 1970 година, нашата мисија е да им помогнеме на луѓето да живеат поприроден живот. Ние сме транспарентни за состојките што ги користиме. Објаснуваме од каде доаѓаат, што прават и како се направени, за да можете да го направите вистинскиот избор за вашето семејство и за себе. Ние го делиме нашиот профит и време. Том од Мејн донира 10% од продажбата на производи на непрофитни организации кои работат на поддршка на здравјето, образованието и природата. И ги охрабруваме нашите вработени да користат 5% од своето платено време за да волонтираат за нивните омилени причини. СЕ БОРИ СО ШУПЛИНИТЕ : Том Од Мејн Природната Детска Антикавитетна Паста за Заби се бори со шуплините додека нежно ги чисти забите. ВКУС ШТО ГО САКААТ : Пастата За заби Томс користи вистински вкус на овошје што ќе го сакаат вашите деца - не вештачки искри и арома на гуми за џвакање со меурчиња. Ада ОДОБРИ : природната паста за заби на томс Е одобрена ОД АДА, така што родителите им веруваат на своите деца дека забите добиваат само најдобро. СЕРТИФИЦИРАН Б КОРП : Том Од Мејн ги исполнува највисоките стандарди за проверени социјални и еколошки перформанси, јавна транспарентност и правна одговорност за балансирање на профитот и целта. ДАВАЊЕ ЗА ДОБРИНА : ние веруваме во враќање. Том од Мејн донира 10% од нашиот профит во добротворни организации посветени на здравјето, образованието и животната средина на децата. Вработените донираат 5% од платеното време за причините за кои се страстни во нивните заедници. Ви благодариме за поддршката на Том од Мејн.

R

Им се допаѓа и на купувачите