.

.

Трговска марка ликовна уметност „две дами“ платно уметност од 'рѓосан Френтнер

Трговска марка ликовна уметност „две дами“ платно уметност од 'рѓосан Френтнер

DEN 242.72
Износ

Уметник : Rusty Frentnersubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две жени илустрирани на бела позадина. Роден во 1958 година и се преселив во земјата кога имав околу 3 години. Пораснав опкружена со пустина, стари фарми и овоштарник на јаболка. Имавме коњи и патки за да го забавуваме нашето семејство. Почнав да цртам веднаш штом можев да држам молив. Сакав да бидам каубој кога пораснав и моите најрани цртежи беа од коњи. Добив многу уметнички материјали за Божиќ и родендени што ме одржуваа да работам на подобрување на моите вештини за цртање. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Русти Френтнер „Две дами“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите