.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Спиење во цвеќиња на платното од Jamesејмс Хол

Заштитена марка ликовна уметност „Спиење во цвеќиња на платното од Jamesејмс Хол

DEN 3.33
Износ

Уметник : Jamesејмс Hallsubject : Floral Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три жени кои лежат во кревет од цвеќиња.Гикули (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање фино со висок квалитет на парична казна Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Jamesејмс Хол 'спие во платно на цвеќиња.

R

Им се допаѓа и на купувачите