.

.

Дами на Булова гледаат 98R196

Дами на Булова гледаат 98R196

DEN 2.00
Износ

Bulova Women'ssims 98 R196 Аналоген дисплеј кварц виолетова гледање стилски, разнобоен дамски часовник од Булова, во кој има куќиште со тркалезен не'рѓосувачки челик со дијамант, со бело бирање и заменливи ленти, една кожна лента со стингреј и една црна кожа лента. Белото бирање нуди движење со две раце од розово злато, и маркери за стап на час со арапски броеви што ги означуваат позициите од 3, 6 и 9 часот и индикаторот за датум. Исто така, опремена е со анти-рефлективни леќи со сафир, нуди рејтинг на отпорност на вода од 3 атмосфера и се напојува со сигурно движење на кварц. Колекцијата на дијаманти на Булува дами, 78 дијаманти индивидуално поставени на рачно на случајот, движење на кварц, дијаметар на случајот : 32,2мм, отпорен на вода на 99 стапки Булова дами гледаат 98 R196.

R

Им се допаѓа и на купувачите