.

.

Запирање На напојување Роторот На Сопирачката Обложена Со Геометар И Комплетот ЗА Подлоги CRK Одговара На INFINITI QX60

Запирање На напојување Роторот На Сопирачката Обложена Со Геометар И Комплетот ЗА Подлоги CRK Одговара На INFINITI QX60

DEN 3.00
Износ

Геометриската обложена подлога за сопирачките и комплетот за ротор ја елиминира прашината, спречува ' рѓа и ја подобрува моќноста на запирање. Роторите на диск сопирачките се третираат со целосен слој На вистински ГЕОМЕТАР 360 слој, вклучително и во внатрешноста на лопатките. Геометриската обвивка значи заштита од ' рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се оем тежина и ја задржуваат конфигурацијата НА оем ване за непроблематична работа. Позитивната технологија на мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без избледување како ОЕ. Влошките за сопирачките имаат двослојни гумени шипки со висока температура кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Оваа подлога за сопирачките и комплетот за замена на роторот доаѓаат со се што ви треба за работата : комплет ротори на Сопирачките обложени Со Геометри, керамички влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од нерѓосувачки челик и лубрикант за сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина од сопирачките? Изберете Комплет За Сопирање обложен Со Геометрија За Напојување! Запирање на напојување Роторот На Сопирачката Обложена Со Заден Геометар И Комплетот ЗА Подлога CRK8021 •подлогата за сопирачките и роторите во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема •овој комплет вклучува комплет Ротори на Сопирачките обложени Со Геометри, комплет влошки за сопирачки за дискови, врвен хардвер од нерѓосувачки челик и лубрикант за сопирачки со високи перформанси •сопирајте подобро со керамички формула со ниска прашина влошки за сопирачки •роторите Обложени Со Геометри се спротивставуваат на сопирачката Прашина Q60 2019-2018; Q70 2019-2018; q70l 2019-2018.

R

Им се допаѓа и на купувачите